میانه بازار جشنواره سینمایی جشنواره فیلم

میانه: بازار جشنواره سینمایی جشنواره فیلم علیرضا تابش بنیاد سینمایی فارابی جشنواره جهانی فیلم فجر بازار جشنواره جهانی فجر

گت بلاگز فارس فرهنگ عشایری به گردشگری فارس جان می دهد

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی فارس از راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی عشایری در شهرستان های فراشبند و پاسارگاد خبر داد.

فرهنگ عشایری به گردشگری فارس جان می دهد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی فارس با بیان اینکه توسعه ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در استان در اولویت هست، گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم در 6 ماه نخست امسال تعداد اقامتگاه های بوم گردی در فارس دو برابر شود.

عبارات مهم : فرهنگ
موید نژاد افزود: در حال حاضر 20 اقامتگاه بوم گردی در سراسر فارس فعال است و تا آینده نگری می شود این تعداد تا آخر شهریور ماه دو برابر شود.

وی ادامه داد: با در نظرگرفتن این که 12 و نیم در درصد از جمعیت عشایری کشور در فارس وجود دارد و این جمعیت با استقبال چشمگیر گردشگران داخلی و خارجی نسبت به آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم عشایری مواجه ایم ، معرفی این جمعیت گسترده در فارس یک ضرورت است.

موید نژاد بر لزوم توسعه فارس در حوزه های گردشگری طبیعی ، روستایی و عشایری تاکید کرد و بیان کرد: با در نظرگرفتن این که فارس در این حوزه ها دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه ای است مهم است که با ایجاد زیرساخت های متناسب، به تقویت این حوزه ها پرداخته شود و شاهد رونق گردشگری باشیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر اقامتگاه بوم گردی عشایری در شهرستان فراشبند در حال صدور مجوز است و یکی از شاخصه های این اقامتگاه این است که گردشگران می توانند با کوچ عشایری همراه شوند و با ییلاق و قشلاق آن ها آشنا کردند.

محسن نژاد افزود: در این اقامتگاه به معرفی فرهنگ و آداب و رسوم عشایری در وقت قشلاق عشایر در فراشبند و ییلاق آنها در اقلید می پردازند.

وی به راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در سراسر فارس به خاص بافت تاریخی شیراز نیز اشاره کرد و گفت: پراکندگی مراکز اقامتی در استان ، توزیع سفر و دوام مسافران داخلی و خارجی در استان از مزیت های راه اندازی این واحدهای اقامتی است.

محسن نژاد در خصوص ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در بافت تاریخی شیراز نیز افزود: با در نظرگرفتن این که ساکنین مهم این بافت را ترک کرده اند ، راه اندازی این اقامتگاه های و حضور گردشگران، رونق این منطقه تاریخی فرهنگی را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه با حضور گردشگران در این منطقه، ساکنین مهم به بافت برمیگردند و تخریب منطقه به خاص منزل های تاریخ ی آن که داری ارزش خاص و معماری خاص این نیز هستند متوقف می شود، بیان کرد: ایجاد مراکز اقامتی رسمی و امن در کنار جاذبه های کمتر آشنا شده است استان یک ضرورت هست.

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی فارس تصریح کرد: در حال حاضر 75 هتل و هتل آپارتمان در فارس مشغول به فعالیت است که با توجه به ظرفیت های گردشگری استان حوزه های طبیعی، روستایی و عشایری، ساخت هتل های گران قیمت و چند ستاره در مناطق گردشگری کمتر آشنا شده است توجه اقتصادی ندارد از این رو تمرکز بر ایجاد مراکز و اقامتگاه های بوم گردی هست.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: فرهنگ | اندازی | گردشگری | گردشگران | میراث فرهنگی | فرهنگ عشایری | جان دادن به گردشگری فارس | راه اندازی اقامتگاه بوم گردی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog