میانه بازار جشنواره سینمایی جشنواره فیلم

میانه: بازار جشنواره سینمایی جشنواره فیلم علیرضا تابش بنیاد سینمایی فارابی جشنواره جهانی فیلم فجر بازار جشنواره جهانی فجر

گت بلاگز وب‌گردی دل‌نوشته‌ خانواده شهید مدافع حرم در سالروز تولدش

خانواده شهید مدافع حرم «عباس دانشگر در نخستین سالگرد تولد این شهید مدافع حرم بعد از شهادت دل نوشته ای را خطاب به فرزندش نوشته هست.

دل‌نوشته‌ خانواده شهید مدافع حرم در سالروز تولدش

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، شهید عباس دانشگر متولد 72/2/18 یکی از جوان ترین شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) است که بیستم خرداد ماه سال 95 طی عملیاتی مستشاری در نبرد با تروریست های تکفیری در سوریه به فیض شهادت نائل شد.
تصویرهای این جوان 24ساله در قامت شهید مدافع حرم به خاطر ظاهر کم سن و سال او در تصویر هایش، حسرت راهی را که رفته است بر دل خیلی ها گذاشته است.او به خاطر شاخصه های درونی اش , بعد از شهادت به الگوی «جوان مومن انقلابی» جهت جوانان تبدیل شد و بسیاری از جوانان از اقصی نقاط کشور علاقه خاصی نسبت به این شهید پیدا کرده اند.

عبارات مهم : پروانه

حال به مناسبت نخستین سالگرد تولد شهید عباس دانشگر بعد از شهادتش خانواده این شهید والامقام دل نوشته ای را خطاب به فرزندش نوشته است:
«پروانه جهت پروانه شدن به تنیدن ابریشم به دور خود محتاج است که اگر نپیچد می میرد و آن ابریشم است که از کرمی چاق و زشت پروانه ای می سازد قشنگ و حیرت آور …
حکمتش را ولی خیلی ها نمی دانند … حکمت قشنگی پروانه به محبوس نگه داشتن خود هر چند در مدتی کوتاه از دست پر ظلم دنیاست …
عباس جان نمی دانم از کی پیله به دور خود دمیدی…نمی دانم کی پروانه شدی و رفتی و تا دیگر نباشی ولی هستی! این ماییم که نیستیم. شهید سید مرتضی آوینی می گفت پندار شما زمینیان ایراد دارد آسمانیان زنده اند و هرگز نخواهند مرد و هر روز زنده تر از دیروز.
پروانه ات ولی می دانم در آن دشت حسابی گل کرده بود، بوی زهرا(س) میدادی پسر تو کجا و پهلو سوراخ شده است کجا؟ میخ در شده است بود تاوی که بردت عباس ولی نبردت نگهت داشت.
امروز سالگرد بیست و چهارمین بهار عمر جوان مومن انقلابی در روز تولد علی اکبر حسین(ع) هست. مردم!علی اکبرها در میدان رزم اند و رجز می خوانند حواسمان باشد زندگیمان را مدیون چه کسانی هستیم.
ای زنده تر از همه زندگان عالم ای بزرگتر از همه بزرگان هستی دستگیر این دستان آلوده به دنیا باش. ما راه را از بیراه گم کردیم و چشم امیدمان به همان خواب های مادریست که یک روزی تو را از عصاره وجودش سیر می کرد و دیگر روزش را در غم ندیدنت می گرید …
تولدت مبارک عباس جان …»
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پروانه | ابریشم | جوانان | پروانه | انقلابی | دل نوشته | خانواده | مدافع حرم | شهدای مدافع حرم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog